Звязацца з намі

Расія

Лепшыя ў сваім класе кампаніі ў рэгіёне і празорцы, якія змяняюць індустрыю камунікацый

Доля:

апублікаваны

on

Мы выкарыстоўваем вашу рэгістрацыю, каб прадастаўляць змест так, як вы далі згоду, і палепшыць наша разуменне вас. Вы можаце адмяніць падпіску ў любы час.

Абвешчаныя пераможцы Eventiada IPRA GWA 2021

Спіс лаўрэатаў найбуйнейшай камунікацыйнай прэміі ва Усходняй Еўропе, Расіі, СНД і Цэнтральнай Азіі Eventiada IPRA GWA, рэгіянальны партнёр IPRA Golden World Award, глабальнага конкурсу, які праводзіцца з 1990 года Міжнароднай асацыяцыяй па сувязях з грамадскасцю (IPRA) , публікуецца за 11th час. У 2020 годзе Eventiada IPRA GWA далучылася да ўзнагароды IPRA Golden World Awards у падтрымку Мэтаў устойлівага развіцця ААН.

Сёлета прэмія аб'яднала найбуйнейшыя транснацыянальныя і нацыянальныя карпарацыі, сусветныя і мясцовыя НДА, урады, сеткі і незалежныя агенцтвы і творчую моладзь з 15 краін: Арменіі, Беларусі, Балгарыі, Харватыі, Эстоніі, Венгрыі, Казахстана, Латвіі, Літвы. , Польшча, Расія, Румынія, Сербія, Таджыкістан і Турцыя. Пераможцаў выбірала міжнароднае журы з 35 нацыянальных асацыяцый з 17 краін.

Аляксей Сафронаў, прэзідэнт Eventiada IPRA GWA, прэзідэнт Elefante Porter Novelli (Orta Communications Group): «Сёння мы адзначаем лепшыя ў сваім класе кампаніі ў рэгіёне і празорцаў, якія змяняюць галіну. Ключ да эфектыўных камунікацый — пошук найлепшых пляцовак для пабудовы дыялогу паміж бізнесам, урадамі і грамадствам. Устойлівае развіццё, ESG і сацыяльныя каштоўнасці былі гэтымі платформамі ў 2021 годзе, як паказваюць сёлетнія кампаніі-пераможцы. Зазіраючы ў будучыню, мы бачым новыя тэндэнцыі, новыя платформы для развіцця гэтага дыялогу, новыя адносіны, якія будуць служыць у новым свеце, у які мы ўсе ўваходзім. У Eventiada IPRA GWA мы імкнемся ўзнагароджваць і адзначаць лепшыя ідэі і лепшыя практыкі па ўсім рэгіёне».

Алена Фадзеева, старшыня Eventiada IPRA GWA, прэзідэнт FleishmanHillard Vanguard: «У гэтым годзе мы маем рэкордную колькасць краін-удзельніц — усяго 15 — у 12 гадзінных паясах і ў цэлым павялічылася больш чым на 20%. Прэмія аб'ядноўвае не толькі рэгіёны, але і пакаленні, адзначаючы, акрамя працы сталых кіраўнікоў і прафесіяналаў, неверагодна творчыя і выдатныя кампаніі моладзі, студэнтаў і нават падлеткаў. Гэта сапраўды цікава бачыць, як тэндэнцыі і думкі развіваюцца ў розных краінах і розных узроставых групах. Віншуем усіх пераможцаў і фіналістаў, прыемна бачыць бачанне, якое стымулюе інавацыі, творчасць і вынікі».

рэклама

Eventiada IPRA GWA арганізуецца з 2011 года Orta Communications Group і Міжнароднай асацыяцыі па сувязях з грамадскасцю (IPRA). Яго падтрымліваюць APRA (Азербайджан), APRA (Арменія), AKKK (Беларусь), Бакінская школа PR, BAPRA (Балгарыя), HUOJ (Харватыя), EPRA (Эстонія), IPR (Беларусь), NASO (Казахстан), MTL (Фінляндыя), MPRSZ (Венгрыя), LASAP (Латвія), PRSS (Славенія), PSPR (Польшча), ARRP (Румынія), DSOJ (Сербія), IDA (Турцыя), TUHHID (Турцыя). У Расіі Eventiada IPRA GWA падтрымліваецца Асацыяцыяй мэнэджэраў (АМ), МДУ імя Ламаносава, РАЭК, АКАР, АКМР, АКОС, РАСО, РАПР, PRCA Расіі, АРДА, РБЕН, АБКР, RAMU.

Пераможцы Eventiada IPRA GWA 2021:

ГРАН-ПРЫ УНЯЗКУ Ў МЭТЫ Ў УСТОЙЛІВЫМ РАЗВІЦЦІ

рэклама
  • Прапусціць 2020, крок у будучыню – праца ў Эстоніі, Enterprise Estonia/META Advisory (Эстонія)

СПЕЦЫЯЛЬНАЯ Прэмія IPRA

  • Вы бачыце музыку? Рэбрэндынг FLCO – Камерны аркестр Франца Ліста/FleishmanHillard Café (Венгрыя)

ГРАН-ПРЫ:

  • Федэральны адукацыйны марафон «Новыя веды» – Расійскае таварыства «Знание»/ Міхайлаў і партнёры/Дзелавы дыялог (Расія)

АСАБІСТЫЯ КАТЕГОРЫІ

PR Visionnaire

  • Філіп Шэпард, генеральны сакратар Міжнароднай асацыяцыі PR, IPRA (Вялікабрытанія)

За ўклад у прамысловасць

  • Аляксандр Дыбаль, член праўлення, намеснік генеральнага дырэктара па камунікацыях ААТ «Газпром нафта» (Расія)

Галоўны супрацоўнік па камунікацыях года

  • Андрэй Кірпічнікаў, кіраўнік прэс-службы Інтэррос (Расія)

ВЫБЫТНЫЯ КАМПАНІЯ, ПАДТРЫМКА МЭТАЎ ААН У СТЫЙЛІВЫМ РАЗВІЦЦІ, УЗНАРОДЫ КАТЕГОРЫІ

Найлепшая кампанія ў падтрымку здаровага ладу жыцця і дабрабыту для ўсіх у любым узросце

пераможца:

  • Telekom — #ЛічбаваеЗдароўе для пажылых сваякоў! – Uniomedia Communications (Венгрыя)

фіналісты:

  • 14 не ў парадку – Эстонская асацыяцыя сэксуальнага здароўя (Eesti Seksuaaltervise Liit)/Аптыміст (Эстонія)
  • BASF Start-up Science – BASF/Прэс-служба (Сербія)

Найлепшая кампанія ў падтрымку інклюзіўнай і справядлівай якаснай адукацыі і прасоўвання магчымасцяў для навучання на працягу ўсяго жыцця для ўсіх

пераможца:

  • Федэральны адукацыйны марафон «Новыя веды» – Расійскае таварыства «Знание»/ Міхайлаў і партнёры/Дзелавы дыялог (Расія)

фіналісты:

  • Школа жыцця з Google на YouTube Расія – Google Russia/Ketchum (Расія)
  • Кампанія Cayspace Promotion – UNESCO/Action Global Communications Kazakhstan (Казахстан)
  • Інтэрнэт-акадэмія ўнутранага турызму – Нацыянальная кампанія «Казахскі турызм» / Red Point Kazakhstan (Казахстан)

Лепшая кампанія ў падтрымку гендэрнай роўнасці і пашырэння правоў і магчымасцяў для ўсіх жанчын і дзяўчат

пераможца:

  • Ёсць прафесія – жанчыны рыхтуюць машыністаў! - Маскоўскі метрапалітэн (Расія)

Фіналіст:

  • Міжнародны форум STEM+E і прэмія STEM+E для дзяўчынак – Salym Petroleum/Salym Petroleum Development (Расія)

Лепшая кампанія ў падтрымку гарадоў, каб яны былі інклюзіўнымі, бяспечнымі, устойлівымі і ўстойлівымі

пераможца:

  • #RebornCities – Iulius Company/Rogalski Damaschin Public Relations (Румынія)

Фіналіст:

  • Фестываль Trash Art 2020 – Riviera Mall / Агенцтва сувязі RIM (Расія)

Найлепшая кампанія ў падтрымку захавання і ўстойлівага выкарыстання акіянаў, мораў і марскіх рэсурсаў

пераможца:

  • «Нашы гарады прыгожыя, калі чыстыя» – Unilever-CIF/Sobraz (Турцыя)

фіналісты:

  • Навукова-даследчая ініцыятыва «Нарвал» – Газпром нафта/PromoAge (Расія)
  • Папулярызацыя экалагічных ініцыятыў кампаніі «Раснафта» - «Раснафта»/Агенцтва сувязі «Главный советник» (Расія)

Найлепшая кампанія ў падтрымку інклюзіўнага і ўстойлівага эканамічнага росту, занятасці і годнай працы для ўсіх

пераможца:

  • Лічбавы Норнікель – Норнікель (Расія)

фіналісты:

  • Прамысловыя блокі: як стварыць «кропкі прыцягнення» з былых прамысловых зон – Комплекс эканамічнай палітыкі і маёмасна-зямельных адносін горада Масквы (Расія)
  • Інклюзіўны барыста ў А1 – А1/ARS Communications (Беларусь)

Найлепшая кампанія ў падтрымку тэрміновых дзеянняў па барацьбе са змяненнем клімату і яго наступствамі

пераможца:

  • Tehetsz méh többet! Пчолка рашэнне! – Такарэкбанк/Прэсінфарм (Венгрыя)

Фіналіст:

  • «25 гектараў». Ініцыятыва па аздараўленні «лёгкіх планеты» – Сібірскі дабрачынны фонд здароўя «Свет вакол цябе» (Расія)

Найлепшая кампанія ў падтрымку стварэння ўстойлівай інфраструктуры, заахвочвання ўстойлівай індустрыялізацыі і стымулявання інавацый

пераможца:

  • Каханне - гэта нафта, якая вам патрэбна - Лукойл (Расія)

фіналісты:

  • Жоўтая налепка, якая ратуе жыцці людзей – PKP Polskie Linie Kolejowe/Partner of Promotion (Польшча)
  • 5G Trendsetter: комплекс тлумачыцца простымі словамі для спажыўцоў – Realme (Расія)

Найлепшая кампанія ў падтрымку ўстойлівага кіравання лясамі, барацьбы з апустыньваннем, прыпынку і зваротнай дэградацыі зямель, прыпынку страты біяразнастайнасці

пераможца:

  • Пачніце з сябе – Выдавецкі дом «Комсомольская правда» (Расія)

фіналісты:

  • Сад памяці – Бюро сувязі «Валанцёры Перамогі»/«United Partners» (Расія)
  • Стратэгія Segezha Group – лесааднаўлення і падтрымка біяразнастайнасці – Segezha Group (Расія)

Лепшая кампанія ў падтрымку ўстойлівых схем спажывання і вытворчасці

пераможца:

  • Інавацыі для агульнага дабра – Інтэррос (Расія)

фіналісты:

  • Heineken — у надзеі на лепшую будучыню — Uniomedia Communications (Венгрыя)
  • PrzyGotujmy lepszy świat (Два значэнні: Давайце рыхтуем/Зробім свет лепшым) – Knorr/Зроблена ў PR (Польшча)
  • Бывай, поліэтыленавы пакет! Экавызов за адмову ад поліэтыленавых пакетаў (Пока, Пакет) – Тинькофф (Расія)
  • Кампанія па зніжэнні спажывання вады ў Маскве – Дэпартамент інфармацыйных тэхналогій Масквы (Расія)

Найлепшая кампанія ў падтрымку актывізацыі глабальнага партнёрства ў галіне ўстойлівага развіцця

пераможца:

  • Распаўсюджванне iHerb пры пандэміях – iHerb (Расія)

Фіналіст:

  • Інавацыі для агульнага дабра – Інтэррос (Расія)

КАТЭГОРЫІ ESG

Лепшая экалагічная кампанія і ESG (навакольнае асяроддзе)

пераможца:

  • Tide Laundry – P&G (Расія)

фіналісты:

  • Нацыянальная гонка ЭКА – Адміністратар дэпазітнай сістэмы PI (USAD)/UAB Fabula ir partneriai (Літва)
  • A1 становіцца зялёным: экастрым – A1/ ARS Communications (Беларусь)

Узаемадзеянне з грамадствам і ESG (сацыяльныя)

Пераможцы:

  • Money Bistro – Raiffeisen Bank/Rogalski Damaschin Public Relations Agency (Румынія)
  • #PutThatMaskOn Flashmob – Дэпартамент прадпрымальніцтва і інавацыйнага развіцця горада Масквы /Агенцтва сувязі Adworm (Расія)

фіналісты:

  • Дні здароўя сталіцы – Дэпартамент аховы здароўя Масквы (Расія)
  • Сацыяльная кампанія «Увага дарогі» — ГУББ МУС Расіі / Бяспека дарожнага руху Расіі (Расія)

Лепшая кампанія па кіраванні зменамі і ESG (кіраванне)

пераможца:

  • Тэлеграм-канал Дэпартамента транспарту – Дэпартамента транспарту і развіцця дарожнай інфраструктуры г. Масквы (Расія)

фіналісты:

  • Экалагічная адукацыя: лічбавы шлях – Coca-Cola ў Расіі (Расія)
  • Дзённы стацыянар 2.0 – НДІ аховы здароўя і медыцынскага кіравання Дэпартамента аховы здароўя Масквы (Расія)

РЭГІЯНАЛЬНЫЯ КАТЭГОРЫІ

Лепшая кампанія ў Цэнтральнай Еўропе

пераможца:

  • Першы алкаголь, які выратаваў жыццё – Medisept/Партнёр Promotion (Польшча)

Фіналіст:

  • Старыя сабакі, новыя хітрыкі — піянерская лічбавая ініцыятыва PR — Jófogás/Lounge Group (Венгрыя)

Лепшая кампанія ва Усходняй Еўропе

пераможца:

  • 100 гадзін з А1 – А1/ ARS Communications/Eventum Globo (Беларусь)

фіналісты:

  • Tehetsz méh többet! Пчолка рашэнне! – Такарэкбанк/Прэсінфарм (Венгрыя)
  • Дабрачынная ініцыятыва «Добрая бібліятэка» – OZ.by (Беларусь)
  • «The 9th сакавіка» інтэрнэт-часопіс – «9th сакавіка» інтэрнэт-часопіс (Расія)

Лепшая кампанія ў Паўночнай Еўропе

пераможца:

  • Усе лічбы прыгожыя – Адміністратар дэпазітнай сістэмы PI (USAD)/UAB Fabula ir partneriai (Літва)

фіналісты:

  • 14 не ў парадку – Эстонская асацыяцыя сэксуальнага здароўя (Eesti Seksuaaltervise Liit)/Аптыміст (Эстонія)
  • Нацыянальная гонка ЭКА – Адміністратар дэпазітнай сістэмы PI (USAD)/UAB Fabula ir partneriai (Літва)

Лепшая кампанія ў Паўднёвай Еўропе

пераможца:

  • BASF Start-up Science – BASF/Прэс-служба (Сербія)

Фіналіст:

  • Nadir-X – Gen Pharmaceuticals/Dilan Baransel Communication Consultancy (Турцыя)

Лепшая кампанія ў Цэнтральнай Азіі

пераможца:

  • «Мегафон Пік» – TT Mobile (Таджыкістан)

Фіналіст:

  • Кампанія Cayspace па прасоўванні – UNESCO/Action Global Communications Kazakhstan (Казахстан)

Лепшая кампанія ў Заходняй Азіі

пераможца:

  • Лукойл крочыць па планеце – Лукойл (Расія)

Фіналіст:

  • ГАЛАСАЮЦЬ! – Армянская асацыяцыя PR (Арменія)

ПРАКТЫКІ

Лепшае кіраванне рэпутацыяй

пераможца:

  • Запуск масавага брэнда FMCG з трэскам! – Дзінтарс/Голін Рыга (Латвія)

фіналісты:

  • Аргахіму 120 гадоў — святкуем колеры! – Аргахім АТ/Hub Ahead (Балгарыя)
  • Тинькофф – Трэці банк у краіне па колькасці актыўных кліентаў – Тинькофф (Расія)
  • Рукі ўверх, або як мы павялічылі давер да Курскай АЭС – Расэнергаатам (Расія)
  • Тэлеграм-канал Дэпартамента транспарту – Дэпартамента транспарту і развіцця дарожнай інфраструктуры г. Масквы (Расія)

Лепшы інстытуцыйны вобраз

Пераможцы:

  • Вы бачыце музыку? Рэбрэндынг FLCO – Камерны аркестр Франца Ліста/FleishmanHillard Café (Венгрыя)
  • «Апрані форму / прыйдзі ў форму!» – Нацыянальныя ўзброеныя сілы Латвіі/Голін Рыга (Латвія)

фіналісты:

  • Прэзентацыя адзінай справаздачы Металаінвеста за 2020 год «Эвалюцыя сучаснай металургіі» ў фармаце канферэнцыі на ESG – Металаінвест (Расія)
  • Саліць памідоры, а не бізнес-ідэі! – Агенцтва інвестыцый і развіцця Латвіі/Голін Рыга (Латвія)
  • «YouSearched» – інтэрнэт-часопіс ВСК Страхаванне па вырашэнні жыццёвых пытанняў без вопыту і спецыяліста – ВСК Страхаванне (Расія)

Лепшае кіраванне праблемамі

пераможца:

  • #НЕВЕРЫ – Avon (Расія)

Фіналіст:

  • MoneyMasters — Будучыня добраахвотных фондаў — Асацыяцыя добраахвотных фондаў Венгрыі/FleishmanHillard Café (Венгрыя)

Лепшае антыкрызіснае кіраванне

пераможца:

  • «Крэш гульня». Інтэрактыўны трэнажор для адпрацоўкі крызісных сітуацый – Расэнергаатам (Расія)

Фіналіст:

  • Першы алкаголь, які выратаваў жыццё – Medisept/Партнёр Promotion (Польшча)

Лепшыя кіраўнічыя камунікацыі

пераможца:

  • Сезон кулінарнага шоу «Рыхтуемся да Новага года РАЗАМ» – Перакресток (X5 Group) (Расія)

Фіналіст:

  • Канферэнцыя дня партнёра Cisco – Cisco/Stem Agency (Расія)

Лепшыя адносіны з супольнасцю

пераможца:

  • Кампаніі ў падтрымку вакцынацыі: «Нельга хварэць, прывівайся!» – Хоум Крэдыт і Фінанс Банк (Расія)

фіналісты:

  • Кулас у святло (Cule in lumina) – Група CEZ у Румыніі/Rogalski Damaschin Public Relations (Румынія)
  • Відэапрыём грамадзян начальнікамі аддзелаў – Дзяржаўная інспекцыя па наглядзе за выкарыстаннем маёмасці па Маскве (Расія)

Лепшая сацыяльная кампанія

Пераможцы:

  • Конкурс Whiskas і Pedigree Сабака ці кот? – Марс/Repute (Латвія)
  • Экспертны цэнтр Казахстана – Экспертны цэнтр Казахстана/Рэд Пойнт Казахстан (Казахстан)

фіналісты:

  • Адаптацыйныя трэнінгі для дзяцей-інвалідаў Real Kids «ADAPTED» – Цэнтр адаптацыі і фізічнага развіцця дзяцей-інвалідаў (Расія)
  • Інфармацыйная кампанія «Проста дзеці» у падтрымку дзяцей-інвалідаў і іх сем'яў – Дзіцячы фонд ААН у Беларусі/Кампанія GBS Communications (Беларусь)
  • «З новым сябрам!» – СТС Каханне (Расія)
  • Дабрачынная служба Mos.ru – Дэпартамент інфармацыйных тэхналогій Масквы (Расія)

Лепшая грамадская кампанія

пераможца:

  • Павільёны здароўя – комплекс сацыяльнага развіцця Масквы (Расія)

фіналісты:

  • Жоўтая налепка, якая ратуе жыцці людзей – PKP Polskie Linie Kolejowe/Partner of Promotion (Польшча)
  • Дабрачынная ініцыятыва «Скрыні адвагі» – OZ.by (Беларусь) (Беларусь)
  • Падарожжа вакол нашай любімай Літвы – Офіс сувязі Еўрапейскага парламента ў Літве/UAB Fabula ir partneriai (Літва)
  • Міжнародны форум STEM+E і прэмія STEM+E для дзяўчынак – Salym Petroleum/Salym Petroleum Development (Расія)

Найлепшая кампанія сержантаў і сацыяльнае дабро

пераможца:

  • Nadir-X – Gen Pharmaceuticals/Dilan Baransel Communication Consultancy (Турцыя)

фіналісты:

  • «The 9th сакавіка» інтэрнэт-часопіс – «9th сакавіка» інтэрнэт-часопіс (Расія)
  • Чат-бот «Самострой.нет» — Дзяржаўная інспекцыя па наглядзе за выкарыстаннем маёмасці па Маскве (Расія)

Лепшая валанцёрская кампанія

пераможца:

  • «Рак баіцца адважных: Будзь здаровы! (сумесна з Нацыянальным праектам «Здароўе») – LG Electronics/AGT Communications (Расія)

Фіналіст:

  • Мецэнацкі праект фармацэўтычнай кампаніі «Сервье» «Твой шанец» (у партнёрстве з дабрачынным фондам «Арыфметыка дабра» пры падтрымцы міжнароднага фонду «Mécénat Servier» – Сервье (Расія)

Лепшыя камунікацыі супрацоўнікаў

пераможца:

  • Унутраная кампанія па запуску прадукту для медыцыны Takhzyro – Takeda Pharmaceuticals Croatia/Pragma komunikacije (Харватыя)

фіналісты:

  • Касмічны марафон кампетэнцый – Ашчадбанк/PR-Consulta (Расія)
  • Як мы наладжвалі сістэму сувязі з рэгіёнамі ў Банку ВТБ з дапамогай амбасадараў – Банк ВТБ/Камуніка (Расія)
  • 120 гадоў Аргахіму – святкуем колеры! - Orgachim JSC/Hub Ahead (Балгарыя)

Лепшая HR-кампанія ў турбулентныя часы

пераможца:

  • Skip 2020, крок у будучыню – праца ў Эстоніі, Enterprise Estonia/META Advisory (Эстонія)

фіналісты:

  • Галасы, якія лечаць – Kalcex/Golin Riga (Латвія)
  • Кампаніі ў падтрымку вакцынацыі: «Нельга хварэць, прывівайся!» – Хоум Крэдыт і Фінанс Банк (Расія)

Лепшая інтэграваная кампанія

пераможца:

  • Кампанія Samsung у TikTok #RakhimFilmOnGalaxy – Samsung Расія (Расія)

фіналісты:

  • 15 гадоў Сколкаўскай школе кіравання. Дзень аб тэндэнцыях сучаснасці і будучыні – Маскоўская школа кіравання СКОЛКАВА (Расія)
  • Камунікацыйная падтрымка фіналу чэмпіянату свету па праграмаванні ICPC – Аўтаномная некамерцыйная арганізацыя па развіцці міжнародных ініцыятыў «Лічбавая трансфармацыя»/Interium Digital Agency (Расія)

Лепшы маркетынг для мужчын

пераможца:

  • Турнір WoT Old Spice - P&G (Расія)

Фіналіст:

  • Чэмпіянат Беларусі па World of Tanks Blitz - A1/ARS Communications/Eventum Globo (Беларусь)

Лепшы маркетынг для жанчын

пераможца:

  • Барбі ўшаноўвае жанчыну-касманаўта – Mattel (Расія)

фіналісты:

  • Dove #ShowUs 2020 – Unilever/Ініцыятыва (Расія)
  • Быць мамай з Pampers – P&G (Расія)

Лепшы маркетынг для моладзі

пераможца:

  • Head&Shoulders «Кампанія па барацьбе з булінгам: мы справімся» – P&G (Расія)

фіналісты:

  • Фантастычны падлеткавы серыял Rexona IGTV – Unilever/Ініцыятыва (Расія)
  • Музычны праект Levi's® – агенцтва Levi's/RSVP (Расія)

Лепшая культурная кампанія

пераможца:

  • Закаханы ў мастацтва – Газпром пераробка (Расія)

фіналісты:

  • Адкрыццё нетурыстычных гарадоў з DiDi Cityguide – DiDi/Grayling (Расія)
  • Фестываль еўрапейскага кіно онлайн – Прадстаўніцтва Еўрапейскага Саюза ў Расіі/Агенцтва 4D сувязі (Расія)

Лепшы нефінансавы даклад аб устойлівым развіцці

пераможца:

  • Прэзентацыя адзінай справаздачы Металаінвеста за 2020 год «Эвалюцыя сучаснай металургіі» ў фармаце канферэнцыі на ESG – Металаінвест (Расія)

Лепшыя карпаратыўныя СМІ

пераможца:

  • ESG-дайджэст «Міхайлаў і партнёры» – «Міхайлаў і партнёры» (Расія)

Фіналіст:

  • HSE для сваіх. Развіццё медыясеткі ўнутраных камунікацый ВШЭ – Універсітэт ВШЭ (Расія)

Лепшы карпаратыўны фільм/відэа

пераможца:

  • «Узарваючы гарызонты вечнасці» – дакументальны фільм на 90-яth юбілей вытворчасці Магнітагорскага металургічнага камбіната – Магілёўскі металургічны камбінат (Расія)

фіналісты:

  • Карпаратыўны фільм Hayat Holding: Свет для нас - Hayat Holding (Турцыя)
  • Аргахіму 120 гадоў — святкуем колеры! – Аргахім АТ/Hub Ahead (Балгарыя)

Лепшая выстава

пераможца:

  • «Неонатолог. Першы доктар» выстава – Fields4e PR (Расія)

Фіналіст:

  • Выставачны павільён «Разумны горад» — Дэпартамент інфармацыйных тэхналогій г. Масквы/Market Group (Расія)

Лепшыя даследаванні і планаванне

пераможца:

  • Комплексны сацыялагічны аналіз праблем інсульту – Расійскі цэнтр вывучэння грамадскай думкі (ВЦИОМ) (Расія)

Фіналіст:

  • Пандэмічны пульс – аналітычны праект Tinkoff CoronaIndex – Тинькофф (Расія)

Лепшае вымярэнне і ацэнка

пераможца:

  • Расспажыўнагляд у новай камунікацыйнай рэальнасці пандэміі – Федэральная служба па наглядзе ў сферы абароны правоў спажыўцоў і дабрабыту чалавека (Распажыўнагляд)/Навіны PR (Расія)

Фіналіст:

  • Навіны PR для кампаніі Samsung Electronics Rus - Кампанія Samsung Electronics Rus/ PR News (Расія)

СПЕЦЫЯЛЬНЫЯ НАМІНАЦЫІ

Лепшая інавацыйная кампанія

Пераможцы:

  • Пратэктар Алег – Тиньков (Расія)
  • Быць мамай з Pampers – P&G (Расія)

Фіналіст:

  • L-Charge – L-Charge/Fields4e PR (Расія)

Пуск года

пераможца:

  • Segezha Group IPO – Segezha Group (Расія)

фіналісты:

  • Запуск масавага брэнда FMCG з трэскам! – Дзінтарс/Голін Рыга (Латвія)
  • Лічбавы кампус бізнес-школы Сколкава – Маскоўская школа менеджменту СКОЛКАВА (Расія)
  • Турыстычны брэнд РусГідра – РусГідра/Маркет Груп (Расія)
  • Пратэктар Алег – Тиньков (Расія)
  • Armani / Casa Moscow Residences: Нараджэнне легенды – Vos'hod/PR Inc. (Расія)

Лепшая міжнародная кампанія

пераможца:

  • Прэмія News Photo Awards. Пераадоленне COVID – Расійскае інфармацыйнае агенцтва ТАСС (Расія)

фіналісты:

  • SputnikPro – Медыягрупа «Россия сегодня» (Расія)
  • Global Talents Digital. Устойлівае выданне – Артэфакт (Расія)

Лепшая кампанія, якая адпавядае міжнародным стандартам

пераможца:

  • Камунікацыйная падтрымка кампаніі вакцынацыі – «Норнікель» (Расія)

Фіналіст:

  • Прапусціце 2020, крок у будучыню – Праца ў Эстоніі, Enterprise Estonia/META Advisory (Эстонія)

Лепшая некамерцыйная арганізацыя, якая прасоўвае кампанію

пераможца:

  • #DRINKDONTDRIVE. Тыдзень адказнага спажывання піва – Beer Association/PR Inc. (Расія)

фіналісты:

  • «Апрані форму / прыйдзі ў форму!» – Нацыянальныя ўзброеныя сілы Латвіі/Голін Рыга (Латвія)
  • Сад памяці – Бюро сувязі «Валанцёры Перамогі»/«United Partners» (Расія)

Лепшая кампанія СМІ

пераможца:

  • Тэлеграм-канал РІА Навіны. Расказваем пра тое, што бачым самі – Медыягрупа «Россия сегодня» (Расія)

Фіналіст:

  • Тэлеграм-канал Дэпартамента транспарту – Дэпартамента транспарту і развіцця дарожнай інфраструктуры г. Масквы (Расія)

УНЯЗЭК У КАТЕГОРЫІ ГАЛІНСТВА СУВЯЗІ

Лепшая кампанія па прасоўванні PR-індустрыі

пераможца:

  • Old Dogs, New Tricks – першапраходная лічбавая ініцыятыва PR – Jófogás/ Lounge Group (Венгрыя)

Фіналіст:

  • ESG-дайджэст «Міхайлаў і партнёры» – «Міхайлаў і партнёры» (Расія)

Лепшая кампанія прафесійнай асацыяцыі

пераможца:

  • Кампанія па занятасці моладзі «InWork» («VRabote») – Асацыяцыя студэнтаў і студэнцкіх суполак Масквы (Расія)

фіналісты:

  • Дзелавая этыка: узыходжанне - Расійская сетка дзелавой этыкі (Расія)
  • ГАЛАСАЮЦЬ! – Армянская асацыяцыя PR (Арменія)

Лепшая кампанія па прасоўванні іміджу камунікацыі

пераможца:

  • Dove #ShowUs 2020 – Unilever/Ініцыятыва (Расія)

Фіналіст:

  • Хаб МАЛЫХ Агенцтваў – HINT/Хаб МАЛЫХ Агенцтваў (Расія)

МОЛАДЗЕВЫЯ КАМПАНІІ

Студэнт года

пераможца:

  • Цвятана Філенка, Расійскі дзяржаўны ўніверсітэт ім. А.Н.Касыгіна (Technologies.Design.Art) Ініцыятыва Фондаў дапамогі бяздомным жывёлам Расіі)

фіналісты:

  • Дар'я Жарыкава, медыцынскі валанцёр Маскоўскага абласнога медыцынскага каледжа N5 (Расія)
  • Кацярына Загуменнава, Маскоўскі дзяржаўны сацыяльны ўніверсітэт, Усерасійскі адукацыйны фестываль кароткаметражных дакументальных фільмаў «Крыштальная прызма» (Расія)
  • Анастасія Мудрэўская, Санкт-Пецярбургскі ўніверсітэт (Расія)
  • Анастасія Канавалава, МДУ імя Ламаносава (Расія)

Каманда года

пераможца:

  • Валанцёрскі корпус "#WeareTogether" (#MyVmeste) - каманда Моладзевага цэнтра "GOR.COM 35" (Расія)

фіналісты:

  • Расійскі студэнцкі фестываль сацыяльных кампаній «Медыя-клас» — МДУКК (Расія)
  • Маладзёжны савет пры Дэпартаменце аховы здароўя Масквы (Расія)
  • CosmosMedia для Музея касманаўтыкі – Музей касманаўтыкі/Школа камунікацыі для моладзі ВШЭ універсітэта (Расія)

Вучань года

пераможца:

  • Даніла Хватаў, «Гімназія №1», Барысаглебск (Расія)

Фіналіст:

  • Анастасія Ісканярава, Магнітагорскі гарадскі шматпрофільны ліцэй пры МДТУ ім. Г.І.Носава (Расія)

Лепшая моладзевая кампанія

пераможца:

  • #Лічбавыя пенсіянеры – Дзяржаўны ўніверсітэт кіравання (Расія)

фіналісты:

  • Ліга выпускнікоў – Цэнтр сацыяльнага абслугоўвання Дом міласэрнасці (Расія)
  • «Казачная карта Удмуртыі» ў Сарапуле – Сарапульскі гісторыка-архітэктурна-мастацкі музей-запаведнік (Расія)
  • Правільна – Універсітэт ВШЭ (Расія)
  • Падробка-не падробка: думайце крытычна! – Федэрацыя моладзевых клубаў Арменіі (Арменія)

Лепшая моладзевая кампанія, якая прасоўвае мэты ўстойлівага развіцця

пераможца:

  • Камунальная кампанія «Пластычны нуль» – каманда Моладзевага цэнтра «GOR.COM 35» (Расія)

фіналісты:

  • m.Gen — лічбавы сэрвіс для персаналізацыі паслуг генетычнага тэставання — Дзяржаўны ўніверсітэт кіравання (Расія)
  • «Жанчыны ў тэхніцы. Забеспячэнне якасці» – Моладзевая суполка «PROSTO» (Расія)
  • Міжнародны фестываль сацыяльнай рэкламы LIME (Расія)

Падзяліцеся гэтым артыкулам:

EU Reporter публікуе артыкулы з розных знешніх крыніц, якія выказваюць шырокі спектр пунктаў гледжання. Пазіцыі, выказаныя ў гэтых артыкулах, не абавязкова адпавядаюць пазіцыі EU Reporter.
рэклама
рэклама

Актуальныя